• City. Woman. Bicycle
Remaining Time 00 days

İstanbul

eylül, 2021

pazar19eyl4:00 PMİstanbulSüslü Kadınlar Bisiklet Turu4:00 PM Cevahir AVM, 19 Mayıs Mh., Büyükdere Cd. Cevahir AVM D:22/23, 34360 Şişli/İstanbul Organizatör: Perran Yalçın Yavru Foto: [gallery link="file" size="medium" ids="4621,4623,4625"]

istanbul-suslu-kadinlar-bisiklet-turu-gorsel

Etkinlik

Tüm kadınları her sene, bir çok şehirde eş zamanlı olarak yapılan Süslü Kadınlar Bisiklet turuna katılmaya davet ediyorum. Böylece İstanbul gibi bir şehrin, bisiklet ulaşımına uygun olduğunu gösterebiliriz. Gülümseyen kadınların görünürlük kazanması hepimiz için çok daha önemli. Böylece her zaman hayatın içinde en aktif şekilde olduğumuzu gösterebiliriz.

KADIN SOKAĞA ÇIKARSA DÜNYA DEĞİŞİR…

* #SKBT Süslü Kadınlar Bisiklet Turu onlarca il/ilçede eş zamanlı yapılacaktır.

* #SKBT 2013 yılından beri yapılmaktadır. İZMİR merkezli başlayıp, dünyanın bir çok şehrine yayılan farkındalık etkinliğidir.

* Turu herhangi bir kuruluş, kurum, parti, şirket düzenlemez. Bağımsız kadınlar tarafından gönüllü olarak organize ediliyor.

*Amacı daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için güvenli bisikletli ulaşım altyapısı talep etmektir.

* Tüm dünyada bilinen Otomobilsiz Kentler Günü’nü kutluyor ve Avrupa Hareketlilik Haftasını destekliyoruz.

* Tur için kayıt gerekmiyor, para ödenmiyor. Bisikletinizi ve kendinizi süsleyip gelin.

*Sadece kendinizi temsil edin.

*Tur yavaş ve kısa mesafedir.

*Tur için bisikletinizi kendiniz temin etmelisiniz. 

Sorularınızın cevabını websitemizdeki SSS – Sık Sorulan Sorular alanında bulabilirsiniz.

 

Saat

(Pazar) 4:00 PM

Lokasyon

Cevahir AVM

19 Mayıs Mh., Büyükdere Cd. Cevahir AVM D:22/23, 34360 Şişli/İstanbul

Organizatör

Perran Yalçın YavruPerran Yalçın Yavru. 38 yaşındayım. Fox kanalında Prodüksiyon Yöneticisi olarak çalışıyorum. Katlanır bisikletimi ulaşım amaçlı olarak Genellikle iş ve ev arasında kullanıyorum Kısa mesafeli her yere de bisikletim ile gitmeye çabalıyorum. 6 yıldır gönüllü olarak İstanbul’da Süslü Kadınlar Bisiklet Turunu organize ediyorum. Bir bisiklet aktivisti olarak özellikle kadın odaklı olan tüm aktivitelerde bir şekilde yer almaya çalışıyorum.[email protected]

Video

Foto

X